APRIL 2024 – Sandra (38): ”Ik ben getrouwd en heb een zoontje van 6 jaar. Bijna mijn hele leven heb ik gelijnd. Van alles geprobeerd zoals Herbalife, shakes en diëtisten. Dat ging een tijdje goed maar uiteindelijk verviel ik altijd weer terug in mijn oude patroon.
Voor de zwangerschap was ik redelijk stabiel en tevreden. Toen ik twintig weken zwanger was, ontdekte ik dat ik zwangerschapsdiabetes had. Ik begon meteen met een dieet en moest drie keer per dag mijn bloedsuiker controleren. Uiteindelijk moest ik voor het avondeten insuline spuiten. Na de bevalling moesten mijn zoontje en ik 24 uur in het ziekenhuis blijven, waarbij we om de paar uur geprikt werden. Gelukkig waren onze waarden na 24 uur allebei goed.
Na de bevalling kon ik weer eten waar ik zin in had, en tijdens het verlof heb ik er echt van genoten, zeg maar de ‘schade’ inhalen. In de afgelopen vijf jaar zijn er echter steeds meer kilo’s bij gekomen.
Ik was al een tijdje klaar met mijn gewicht en een vriendin van mij was al behoorlijk wat kilo’s kwijtgeraakt door het volgen van de aanpak van TheNewfood. Mede daardoor besloot ik afgelopen september om de startgids, de startgids deel 2, de ontbijt&lunchspecial en de éénpanspecial aan te schaffen. Toen ik de startgids doornam, en de gerechten zag die ik moest maken, dacht dat ik daar geen zin in had en dat het ook niet te combineren zou zijn met mijn werk.
De boekjes bleven in de kast liggen… Maar met kerst was ik er helemaal klaar mee. Ik voelde allerlei pijntjes en dacht: ‘Nu ga ik starten!’. Begin januari pakte ik de boekjes erbij en las ze opnieuw door, maar deze keer gaf ik er mijn eigen draai aan. Hoewel ik de startgids als leidraad gebruikte, heb ik op basis van de recepten mijn eigen schema gemaakt, en dat werkte verrassend goed voor mij.
Inmiddels heb ik alle boekjes. In september was ik er nog niet klaar voor om de knop om te zetten, maar begin dit jaar wel. Nu, terugkijkend, denk ik dat ik het beter al in september had kunnen doen.
Tot nu toe ben ik al 17 kilo afgevallen. Mijn zoontje eet vanaf het begin mee, en hoewel mijn man eerst niet wilde mee eten, zag hij hoe heerlijk het eten was dat ik bereidde en wilde hij het zelf ook eens proberen. Nu kook ik standaard voor ons drieën. Mijn man hoeft niet af te vallen en eet overdag gewoon brood en dergelijke.
Ik voel me stukken beter. Ik heb meer energie en geen last meer van pijntjes. Voorheen was ik altijd erg vermoeid, had ik last van rugklachten, een brandend gevoel in mijn benen ’s nachts, maagzuur en andere maagklachten, maar dat is nu allemaal verdwenen. Ook zijn mijn PMS-klachten aanzienlijk verminderd en is mijn acne veel minder geworden.
Dit alles was niet echt een belemmering in het dagelijks leven, ik kon wel alles doen. Maar het was gewoon wel heel vervelend en irritant. I.v.m de zwangerschapsdiabetes wordt er nu 1x per jaar bloed geprikt voor controle, tot nu toe zijn mijn waarden stabiel gebleven.
Ik heb totaal geen hongergevoel gehad. De eerste drie dagen waren lastig vanwege het afkicken van suikers, maar daarna ging het heel gemakkelijk. Ik eet nu drie keer per dag en heb geen behoefte aan tussendoortjes. Ik zit gewoon vol, en de eetrust is heerlijk. Ik heb geen behoefte meer aan chocolade of ongezonde snacks. Ik kan ze nu gemakkelijk laten staan, iets wat ik met andere diëten niet kon.
In het begin ging het afvallen erg snel, nu gaat het wat langzamer. Ik ben nog niet op mijn streefgewicht, ik blijf gewoon doorgaan. Mijn uiteindelijke doel is nog eens 14 kilo af te vallen.
Onze favoriete gerechten zijn de andijvie tortilla uit de eenpanspecial, de pizza ovenschotel uit de ovenspecial, deze vooral voor mijn zoontje. Zelf vind ik als lunch de rookkaas crackers superlekker met wat ham en ei, deze staan in de ontbijt&lunchspecial. En de kokosflan uit de lentespecial vind ik ook erg lekker, die maak ik regelmatig.
Eerlijk gezegd vind ik deze aanpak het makkelijkst vol te houden van alle diëten die ik tot nu toe heb geprobeerd. Het feit dat ik geen behoefte meer heb aan chocolade, terwijl ik daar eerder wel naar verlangde, maakt het nog gemakkelijker. Bovendien zijn er tal van heerlijke recepten beschikbaar, zoals de brownie en zelfgemaakte chocolade of koekjes, waardoor ik toch af en toe iets lekkers kan eten maar nog steeds gezond blijf. Ook merk ik dat ik door het eten gewoon verzadigd ben en geen behoefte heb aan extra snacks.
Wat ik soms nog lastig vind, is de planning. Het kost me best wat tijd om een boodschappenlijstje te maken, omdat ik vooraf moet bedenken wat ik de komende dagen ga eten. Soms verloopt alles anders dan gepland, en dan is het bijvoorbeeld niet mogelijk om even snel een patatje te halen. Ook tijdens een dagje weg neem ik nu zelf eten mee, omdat ik niet zeker weet of er iets beschikbaar is dat ik mag eten. Het vereist dus wat meer planning en voorbereiding, en daar moest ik echt aan wennen.
Het begint nu op te vallen bij mensen die niet weten dat ik aan het afvallen ben, en dat is eigenlijk best leuk. Ik vertel dan ook enthousiast waar ik mee bezig ben. De mensen die al wel op de hoogte waren, zagen het natuurlijk eerder. Wanneer ik vertel wat ik doe, denken ze vaak dat ik alleen maar sla eet en dat het saai is. Maar dan laat ik ze de boekjes zien of laat ik zien wat ik allemaal eet, en dan zijn ze eigenlijk best verrast over de mogelijkheden.
Natuurlijk merk ik het zelf ook aan mijn kleding. Alles zit veel beter en ik kan weer kleding dragen die al een tijdje niet meer paste.”
TIP VAN SANDRA
Begin gewoon! Als je de eerste paar dagen doorkomt, wordt het daarna een stuk makkelijker. En als je eenmaal op een plateau staat, geef dan niet op. Ik stond zelf twee weken stil, maar plotseling was er weer 2 kilo af. Blijf gewoon doorgaan, en je zult zien dat het ineens weer de goede kant op gaat.
MEER INFORMATIE OVER MAAGKLACHTEN
MEER INFORMATIE OVER (ZWANGERSCHAPS) DIABETES
MEER INFORMATIE OVER HORMONALE PROBLEMEN EN DEZE AANPAK:
