DIT IS DE KRACHT VAN KETO
Willie had veel last van maagklachten en een verhoogde bloeddruk. Ook werd ze langzaamaan steeds wat zwaarder en het lukte haar niet om blijvend af te vallen. Tot ze zich aansloot bij een challenge in onze besloten Facebookgroep waar we samen met een grote groep begonnen met de startgidsen…
Willie Nieuwerf (68): “Mijn naam is Willie. Sinds 16 jaar ben ik woonachtig in Drenthe, waar wij als westerlingen, na een beroerte van mijn man naartoe zijn verhuisd. Hij heeft er gelukkig geen ernstige restverschijnselen van overgehouden.
Er begint dan een ‘ander leven’. Dagelijks genieten van alles om ons heen en daar komt dan het gezellig maken met borrelen en eten bij. Veel avonden met nieuwe buren en nieuwe vrienden. Ik ben altijd een thuisblijvende moeder geweest, gewend om veel in de keuken bezig te zijn met het maken van lekkere hapjes inclusief het gebruik van de frituurpan.
STEEDS WAT ZWAARDER
Al voor onze verhuizing merkte ik dat ik toch wel steeds zwaarder werd. Ik heb in die tijd allerlei diëten, pillen en drankjes geprobeerd en ben toen ook met een groepje vrouwen naar de Weight Watchers geweest. Dat werkte voor mij de eerste keer goed en ik viel 13 kilo af. Daarbij sportte ik wel drie keer in de week in de sportschool.
Helaas kwamen die kilo’s er in de loop van de jaren weer aan. Want van altijd die punten tellen, gaat de sleets erin komen. Een aantal jaren later heb ik dit nogmaals geprobeerd, maar dat werd niks, ik kon het niet meer oppakken en volhouden.
KENNISMAKING MET THENEWFOOD
Dan ineens komt op Facebook TheNewFood voorbij, met verhalen en foto’s van enthousiaste vrouwen/mannen, dat ik zo getriggerd werd dat ik de startgidsen besteld heb en ermee ben begonnen.
Ik vond het toen best lastig, ik kook voor twee personen. De recepten verdubbelen is niet zo erg, maar al die eieren, oei. Ik vond dat niets, om de reden: mijn man moet op zijn cholesterol letten en wij zijn opgegroeid met het idee eieren, roomboter enz. ‘slecht’ voor je zijn. Ik heb het toen nog geen twee weken volgehouden.
Totdat ik las over de samen starten challenge bij TheNewFood. Met een grote groep en deskundigen samen de startgidsen volgen, dat leek me wel wat. Ik zei tegen mijn man: ‘ik ga dat doen zonder jou’. Jij eet gewoon wat we normaal eten en ’s avonds eet je met mij mee en dan krijg je de aardappels/pasta/brood erbij.
LEREN OVER KETO
Dat was precies wat ik nodig had. Ik ben voor mezelf gaan koken en heb veel gelezen en geleerd over keto en wat dat precies inhoudt, en dan valt het kwartje. Ik volgde gewoon de boekjes en daar gingen de kilo’s.
Na vier weken heb ik me gewogen en ik werd verrast door het resultaat op de weegschaal. Een supermotivatie om door te gaan met de tweede weegschaalloze challenge in de Facebookgroep.
Wij hebben ons toen ook verder verdiept in het cholesterolverhaal. We lazen alle uitleg hierover op de site gelezen (zie ook: (thenewfood.nl/cholesterol-ldl-koolhydraatarm-keto) en via de chat heb ik navraag gedaan aan het team. Dit stelde mij wel gerust.
MIJN MAN DOET MEE
Mijn man is nu ook overtuigd dat deze manier van eten veel goed doet voor je lijf en eet nu ook met me mee.
Hij is van ruim 100 kilo naar de 87 kilo gegaan en het fijnste vindt hij dat zijn buik weer in zijn overhemden past. Ook voelt hij zich nu een stuk energieker!
FIJNE BEGELEIDING VIA CHAT EN FB-GROEP
Via de challenge ben ik ook begonnen met het deelvasten. Dit bevalt ook erg goed. De begeleiding van Matty en het team in de challenge is erg fijn. Ook de uitleg in de vastenspecial en zo nodig in gesprek met het team via de chat, boden me veel houvast.
Deze tijd gingen we ook op vakantie, met de caravan naar Spanje. Ik heb toen meerdere boekjes aangeschaft om mee te nemen en voor onderweg allerlei muffins hieruit gemaakt.
HEERLIJK ETEN
Ik heb wel veel favorieten. Elke week ga ik zitten en maak ik een eetplanning voor de hele week, met alle boekjes die ik heb. Ik maak een lijstje met gerechten die ik voor een voorraadje ga maken zoals de ontbijtkoek en chocobrownies uit de ontbijt&lunchspecial en de rösti rondjes uit de vastenspecial.
Mijn persoonlijke lekkernijen zijn de bloemkoolschotel met Mexicaanse kruiden uit de startgids, de knolselderijsoep, duo van vis en een glaasje Baileys uit de kerstspecial. Ik maak dit ook altijd graag als we eters hebben.
Daarnaast zijn mijn favorieten de prei met gehakt en Franse kaas uit de ovenspecial. En niet te vergeten de zuurkoolschotel en de pizza gemaakt van kippengehakt uit de startgidsen. Eigenlijk is de keuze reuze.
ALTIJD EN OVERAL
Als wij in de winter met de caravan naar het zuiden gaan, neem ik alle boekjes mee.
We hebben een Engelse caravan met daarin een volledig gasfornuis, drie gaspitten en één elektrische pit, een oven met daarboven een roostergedeelte en nog een aparte magnetron. Ik kan helemaal me uitleven qua koken en bakken.
De enige uitdaging die ik heb, is het vinden van de ingrediënten of vervangers in Spanje of Portugal.
VEEL VERBETERINGEN
Ohh ik merk zoveel verschil ten opzichte van andere diëten. Dit is ook geen dieet, maar een andere manier van eten.
Allereerst mijn maag. Ik gebruikte veel maagzuurremmers. Ik kon eigenlijk niet meer zonder maagzuurremmers gaan slapen. Dit was al snel na het starten helemaal over!
Ik word meer uitgerust wakker en ik ben ook veel actiever. Ik sta met plezier in de keuken om te koken en te bakken. Ook heb ik helemaal geen behoefte meer aan chips, patat of aan alcoholische uitspattingen. Ik heb geen hongergevoel meer, ik ervaar echte eetrust! En ik eet heerlijk en kleurrijk.
Ook had ik al een tijdje een hogere bloeddruk en een hogere hartslag. Gelukkig waren deze nog net niet hoog genoeg voor medicatie. En dat is nu zeker niet meer nodig, beide zijn een heel stuk lager geworden en zijn nu weer goed.
RUIM DE WEEGSCHAAL OP
Mijn conclusie is, begin eerst voor jezelf. Doe de weegschaal uit de buurt, lees en volg goed de adviezen op over het gebruik van de mineralen en zouten, medicijnen enz.
Blijf in jezelf geloven, dan volgt de rest later. En wees ook voorbereid op soms negatieve reacties. Sommige mensen weten er jammer genoeg nog weinig vanaf.
Ik krijg ook heel veel fijne reacties. Vooral van degenen die ook weten dat afvallen lastig kan zijn. Zij waren complimenteus en nieuwsgierig naar deze manier van eten. Twee van mijn zusters zijn nu ook gestart met de startgidsen.
TROTS EN DANKBAAR
Inmiddels ben ik 20 kilo afgevallen! Ik heb hiermee mijn doel behaald en wil nu graag stabiel blijven op dit gewicht. Ik verras vriend en vijand met mijn nieuwe uiterlijk en met het lekkere eten op tafel.
Ik ben hartstikke trots op mezelf en ik ben enorm blij met het TheNewFood-superteam dat velen met zorg en toewijding én heerlijke weekmenu’s en recepten te hulp staan.
Wat ben ik blij met jullie ondersteuning. Mijn oprechte dank daarvoor!
MIJN TIP
Geef jezelf de tijd en rust om te starten, spreek je twijfels uit, sluit je aan bij de Facebookgroep of stel je vragen in de chat. Focus op je eigen gezondheid.
Natuurlijk gaat het niet vanzelf. Je komt soms wel ‘probleempjes’ tegen zoals hoofdpijn, kramp in je benen of een tijdje stilstaan. Maar daar zijn allemaal oplossingen voor en echt! Als je eenmaal op gang bent en vasthoudt zul je trots op jezelf zijn en nog meer genieten van deze manier van eten!”
START OOK MET ONZE EFFECTIEVE KETOROUTE NET ALS WILLIE
thenewfood.nl/startpakketten
MEER INFO OVER KETO START & SUPPORT VIA APP OF ONLINE
thenewfood.nl/online-keto-begeleiding
