Lieke Tanis (37): “Ik ben Lieke. Ik ben getrouwd en heb twee kinderen, van 3 en 6 jaar oud. Ik werk in een kaaswinkel. Ik heb een eigen groentetuin met mijn vader, waar we zoveel mogelijk groente uithalen. Ik was altijd al van het gezonde eten en alles vers. Ook is het makkelijk dat ik in een kaaswinkel werk, ik kan verantwoord snoepen en we branden zelf onze noten.
Eigenlijk ben ik altijd al te zwaar geweest. Ik ben ook al een paar keer flink afgevallen. Zo heb ik 2 keer Sonja Bakker gevolgd en viel daarmee toen 20 kilo af. Ook powerslim heb ik gedaan en daar ben ik 30 kilo mee kwijtgeraakt. Maar dat vond ik echt uithongeren! En de kilo’s vlogen er weer aan zodra ik ‘normaal’ ging eten.
In december ben ik vanwege een infectie aan mijn been in het ziekenhuis beland. Tijdens mijn herstel kwam ik via Facebook TheNewFood tegen. Ik ben daar gaan lezen en toen is de knop omgegaan.
In januari begon er een startgids challenge, met een hele grote groep, in de besloten Facebookgroep van TheNewFood. Dat leek me wel wat en heb me daar aangemeld en ben begonnen.
Samen met zo’n grote groep beginnen gaf ook extra motivatie! En elke ochtend was ik ook weer benieuwd naar een nieuw succesverhaal op de pagina van TheNewFood.
De startgidsen zijn echt supermakkelijk om te volgen. Ik merkte ook al snel dat deze manier van eten anders is, dan wat ik in het verleden heb gedaan, aan de manier waarop mijn lichaam reageert.
Vanaf de start heb ik eetrust en eigenlijk geen behoefte aan koolhydraten en snoepen/suiker gehad, ook heb ik geen trek meer tussendoor. Ik moet mezelf er af en toe aan herinneren om te eten, ik ben er gewoon niet meer zo mee bezig.
Ik ben na 6 weken, samen met de groep, ook begonnen met deelvasten. Ik sla mijn ontbijt over en soms de lunch ook. Ik bekijk het altijd op het moment zelf of ik trek heb. Ik heb wel eens eerder gevast, maar niet in combinatie met keto. Nu heb ik veel meer eetrust! Prettig hierbij was ook de uitleg in de challenge groep en de extra informatie in de vastenspecial.
Tuurlijk heb ik wel eens een moeilijk moment, vooral als ik moe ben en een slechte nacht heb gehad. Ik maak dan iets lekkers uit één van de boekjes. Of ik kook 2 eitjes. Ik heb nooit meer de behoefte gehad om anders te eten. Wel drink ik sinds kort af en toe een wijntje erbij. Ik weet dat dit ervoor kan zorgen dat het wat langzamer gaat, dat vind ik prima.
Momenteel is de zomerspecial hier favoriet, ik ben gek op de verschillende salades. Ik eet graag de salade met warme speksaus. Uit de startgids ben ik dol op de courgettesoep en naar mijn werk neem ik graag de eiersalade of avocado smoothie mee.
De burgersaladebowl is hier ook favoriet trouwens, deze staat in de vastenspecial. Mijn gezin eet gewoon de maaltijden met me mee, soms maak ik voor hen nog aardappels, pasta of rijst erbij.
Ik krijg nu steeds meer reacties uit mijn omgeving en van klanten in de winkel. Ook zijn al meerdere mensen begonnen met deze aanpak, nadat ze bij mij zagen hoe goed het gaat. Daarom wilde ik ook mijn verhaal delen, omdat het mij ook erg motiveerde, de dagelijkse verhalen op de pagina van TheNewFood.
Inmiddels ben ik zo’n 23 kilo afgevallen. Ik zou er graag nog ongeveer 15 kilo af willen, maar ik heb geen haast en zie wel waar het uitkomt. Ik voel me ook een stuk gezonder en heb eetrust. Echt, ik zou willen dat ik deze manier van eten eerder had gevonden..
Ik heb veel meer energie en ik ben een stuk vrolijker. Ook mijn huid is veel rustiger, ik had altijd wel wat last van oneffenheden op mijn huid. Ik blijf zeker op deze manier eten, dit is echt mijn nieuwe leefstijl geworden! Ik wil nooit meer anders!”
TIP VAN LIEKE
Tegen alle starters of twijfelaars zou ik willen zeggen: ‘Gewoon beginnen met de startgidsen!’ Lees alles goed door en volg de startgidsen. Zorg dat je je goed voorbereidt en dat alles in huis is en klaar staat. Dat zorgt voor rust en overzicht!
MEER INFORMATIE OVER STARTEN MET DEELVASTEN
