DECEMBER 2021 – De kilo’s bleven maar steeds terugkomen en Iris hield last van maag- en slokdarmklachten. Na een heftige wake-up call kwam ze uit bij TheNewFood
Iris (59): “Ik ben voorlopig nog ‘hotel mama’, want mijn jongste zoon woont nog thuis.
Mijn gezondheid is altijd al heel goed geweest en ik had als kind nooit overgewicht, maar sinds de geboorte van mijn kinderen ben ik toch al vlug aangekomen van een gezonde 60kg naar steeds meer.
En vanaf toen is het verhaal van jojo’en en op dieet gaan begonnen. Ik heb letterlijk alles gedaan…maar van zodra ik weer gewoon ging eten, kwamen alle kilo’s er terug bij en werd ik steeds zwaarder.
In 2019 is mijn enige en jongere broer op 54-jarige leeftijd gestorven aan slokdarmkanker en dit was voor mij een serieuze wake-up call. Want in mijn medisch dossier stond dit plots vermeld als risicofactor. Slokdarmkanker is een dodelijke kanker. Tussen de diagnose en de dood van mijn broer was er slechts een tijdsspanne van 8 maanden en deze waren één lange lijdensweg.
Ik woog in die periode 102 kg, mijn zwaarste gewicht ooit! Ik had last van brandend maagzuur, slokdarmkrampen. Maar ik stond er nooit bij stil, tot de ziekte van mijn broer. Dit kan mij ook overkomen! Ik móest en zou dus afvallen, maar hóe?
Ik ben begonnen met de aanpak van de diëtiste die ik jaren geleden had geconsulteerd. Ik had alle info nog liggen. Kleine maaltijden met heel weinig calorieën en alles mager.
Ik kocht een elektrische fiets en ging met de fiets naar ’t werk. Ik nam zoveel mogelijk de fiets in plaats van de auto.
Maar ik stond op met honger en ging slapen met honger. Ik heb het welgeteld een paar maanden volgehouden en ben toen 4 kg afgevallen. Ik was totaal gedemotiveerd.
In mei 2020 lag mijn vader op sterven. Mijn moeder zou mij heel hard nodig hebben, want na het verlies van haar zoon, nu ook haar grote liefde, bijna 60 jaar getrouwd. Ik moest dringend iets aan mijn gewicht doen. Ik woog alwéér 102 kg.
Er was één dieet dat mij jaren geleden wel wat leek, en dat was het Dukan dieet. Maar je moét elke dag een haverzemelenpannenkoek eten en je moét dit en je moét dat…ik wist dat het ook weer tijdelijk zou helpen en dat het geen zin had eraan te beginnen.
Ik ben aan het googelen geslagen en ben op TheNewFood website beland. Oh my god, wat een schat aan informatie. Ik ben begonnen te lezen en lezen en lezen…..dit is het!! Dit is het!! Ik heb de startersboekjes online gekocht, want ik kon niet wachten om ermee te beginnen.
Alles wat ik graag eet mocht ik eten! De startersgids staat vol info, je kan er zo mee aan de slag. En op de website vond ik nog meer recepten en inspiratie. Ovenschotels, feestmaaltijden, gebak, etc.
Ik ben onmiddellijk begonnen, op 1 mei 2020 en was de eerste week al 3 kg kwijt! Ik was tijdelijk werkloos door Corona en fietste elke dag naar mijn ouders om mijn vader te verzorgen in zijn laatste dagen. Hoe ziek hij ook was, hij zag mij veranderen, ook al zag ik het zelf nog niet.
Mijn grootste passies heb ik van mijn vader geërfd, reizen en fotografie. Ik wil paardrijden op de steppes van Mongolië, ik wil een trekking doen in Pakistan, Nepal, Zuid-Amerika…ik zie het allemaal weer zitten.
Inmiddels ben ik 20 kg afgevallen. Het gaat niet meer zo vlug zoals in het begin, maar ik hoef nooit meer honger te lijden en ik mag alles eten wat ik graag eet, zelfs mijn lievelingsfruit (blauwe bessen, bramen, frambozen). Ik mag lekkere wafeltjes eten, suikervrij maar superlekker!
Er is een wereld voor mij opengegaan en ik heb nooit meer last van brandend maagzuur, geen slokdarmkrampen meer. Ik voel mij fit en vol energie.
Vorige zomer zijn we met ons gezin en mijn moeder naar Kroatië op vakantie geweest. Een deugddoende vakantie na de jaren van rouw en verdriet. Ik kon weer lange wandelingen maken zonder buiten adem te raken.
Ik durfde met mijn schoondochter op het strand en in de zee, zonder mij te verhullen in een strandlaken.
En wat nog leuker was, ik kon voor het eerst in jaren weer normale kleren kopen. Ik ben gaan shoppen. Iets wat ik jaren aan een stuk verschrikkelijk vond, was voor het eerst leuk!
Ik hoef niet meer naar de ‘grote maten winkels’ of winkelrekken of online XXL kleren te kopen. Ik heb al mijn kleren die te groot waren de kledingcontainers in gekieperd. Ik wil ze nooit meer zien, nooit meer hoeven dragen.
Ik ben er nog lang niet. Ik moet zeker nog 15 kg kwijt. In het begin kreeg ik gemengde reacties van vriendinnen en familie. Nog maar eens een dieet. Hoelang zal je het deze keer volhouden? Maar nu ze zien dat het eigenlijk niet eens een dieet is, maar een nieuwe manier van eten, krijg ik alleen bewondering en complimenten.
En last but not least. Ik ben begin dit jaar naar de sportdokter geweest omdat ik mij wil voorbereiden op een grote reis volgend jaar waarbij ik echt in goede conditie moet zijn. En hij vond mijn keto aanpak super en staat er volledig achter. Hij zei ook dat hij, en de andere huisartsen in de groepspraktijk, meer en meer mensen op consultatie krijgen die keto starten of bezig zijn. Dit werkt echt en het is gezond.
Dankjewel TheNewFood! Jullie hebben letterlijk mijn leven veranderd!”
OOK STARTEN MET DE WEEKMENU’S? Je bestelt de startgidsen hier samen met korting.
MEER INFORMATIE OVER MAAGKLACHTEN EN DEZE AANPAK
